Derby nasze!

UKS Dulowa 2-1 (2-0) Wolanka Wola Filipowska

W niedzielne południe nasza drużyna pokonała w meczu derbowym Wolankę 2-1. Spotkanie rozpoczęło się dla nas fantastycznie. Już w 18 sekundzie meczu nasza drużyna wyszła na prowadzenie. Po strzale Jakuba Dąbka bramkarz odbił piłkę pod nogi Michała Głucha, któremu pozostało umieścić piłkę między słupkami. Kilka minut później powinno być 2-0. Po bardzo dobrej akcji piłkę na skrzydle dostał Kamil Krawczyk, który z pierwszej piłki posłał dośrodkowanie na głowę Michała Głucha, lecz bramkarz gości popisał się fantastyczną interwencją. Wolanka próbowała odpowiedzieć lecz próby jej piłkarzy nie przynosiły bramki. Inicjatywę w meczu znów objęła nasza drużyna. W 30 minucie rzut wolny z połowy boiska szybko rozegrał Adrian Gałuszka posyłając fantastyczne podanie przez połowę boiska do Michała Głucha, któremu po tym zagraniu pozostało wykorzystać okazję. Do przerwy 2-0. W drugiej połowie Wolanka od początku zaczęła ataki, gdyż nie mieli nic do stracenia. Jednak przez kilkanaście minut wynik się nie zmieniał, aż do 60 minuty, kiedy to Konrad Kłeczek dośrodkowywał piłkę z rzutu rożnego a największym sprytem w polu karnym wykazał się Szymon Kalemba. Wolanka dalej atakowała, a UKS nastawił się na grę z kontry. Po jednej z nich Michał Głuch uderzył w słupek. W 90 minucie Wolanka miała jeszcze ostatnią szanse na wywiezienie remisu jednak Adam Noworyta uderzył piłkę obok bramki i wygrana naszej drużyny stała się faktem. Po tym spotkaniu UKS wskakuje na 4 miejsce w tabeli i traci tylko 1 punkt do lidera, który jeszcze jednak nie rozegrał swojego meczu. Kolejne spotkanie nasza drużyna rozegra na wyjeździe. Naszym sobotnim przeciwnikiem będzie Victoria Jaworzno.