Zwycięstwo na zakończenie rundy

UKS Dulowa 5-2 (2-0) Arka Babice

W sobotnie przedpołudnie nasza drużyna pokonała rówieśników z Babic 5-2. Od początku spotkania UKS przejął inicjatywę. Pierwszą groźną akcje skrzydłem przeprowadził Kamil Krawczyk, wbiegł w pole karne i został sfaulowany. Sędziemu spotkania nie pozostało nic innego jak wskazać na "wapno". Do piłki podszedł Szymon Kozub i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. Kilka minut później Michał Głuch uderzył z 16 metra jednak piłka wylądowała na słupku. Kolejną akcje zaczął Piotr Pałka wykopując piłkę do przodu tam "Głuszek" mając dużo miejsca przyjął ją i posłał prostopadłe podanie do swojego brata Pawła, który wykorzystał sytuacje "sam na sam" z bramkarzem Arki. Do przerwy 2-0. Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla gości. Od razu po rozpoczęciu ruszyli w stronę naszej bramki doprowadzając do dobrej sytuacji, którą napastnik Babic wykorzystał. Chwile później było już jednak 3-1. Paweł Głuch dostał podanie na róg "szesnastki" i uderzeniem w kierunku dalszego słupka zdobył bramkę. Goście jednak i na tą bramkę odpowiedzieli, wykorzystując sytuacje "sam na sam" z Piotrem Pałką. W 80 minucie aktywny w tym meczu Kamil Krawczyk zdecydował się na rajd od połowy boiska. Minął po drodze kilku rywali i strzałem obok golkipera gości podwyższył prowadzenie. Kilka minut później wynik ustalił Paweł Głuch kompletując hat-tricka, po tym jak odebrał piłkę obrońcy i pewnie pokonał bramkarza. Chwile później sędzia zakończył spotkanie. Po tym meczu nasza drużyna wskakuje na fotel lidera, na którym pozostanie przynajmniej do niedzieli, kiedy to swoje mecze rozegra Zgoda Byczyna oraz Ciężkowianka Jaworzno.