PODSUMOWANIE RUNDY JESIENNEJ

Nasza drużyna zakończyła rundę jesienną w Chrzanowskiej Lidze Juniorów Młodszych plasując się na 2. miejscu. Na taki wynik złożyło się siedem wygranych oraz jedna porażka. Nasza drużyna strzeliła w tych meczach 51 bramek tracąc 15. Najlepszym strzelcem UKS-u jest Michał Głuch, który ma na koncie aż 26 trafień.

1.kolejka: UKS Dulowa 4-5 Zgoda Byczyna

Nasza drużyna inaugurowała sezon meczem z Zgodą Byczyną. Był to pierwszy mecz o punkty Jarosława Burdzego jako trenera UKS-u, który jeszcze nie wiedział jakie będzie najlepsze ustawienie naszego składu. Do tego doszło to że kilku naszych zawodników nie miało badań co skutkowało zmianą składu tuż przed spotkaniem. Spotkanie lepiej rozpoczęli goście strzelając szybko dwie bramki. Dulowa zdołała odpowiedzieć trafieniem "Damianka". Lecz przed zakończeniem pierwszej części spotkania Zgoda strzeliła trzecią bramkę. Do przerwy 3-1. Na początku Zgoda strzeliła swoją czwartą bramkę. Na ostatnie 10 minut nasz najlepszy strzelec został przesunięty z obrony na atak (i zostało tak do końca rundy) i zdołał strzelić w tak krótkim czasie 3 bramki, lecz to nie wystarczyło i drużyna z Byczyny odniosła jak się okazało zwycięstwo, które dało im w ostatecznym rozrachunku pierwsze miejsce.

2.kolejka: Ciężkowianka Jaworzno 1-2 UKS Dulowa

Po przegranej z Byczyną tym razem przyszło nam się zmierzyć z drużyną z Jaworzna. Było to nasze pierwsze bezpośrednie spotkanie i nie wiedzieliśmy co możemy spodziewać się po rywalu. Mecz od początku był wyrównany i toczył się w środku pola. Nasza obrona w pierwszej połowie popełniła jeden błąd, który wykorzystali zawodnicy Ciężkowianki. Przed przerwą na boisku pojawił się Michał Głuch (nie mógł się stawić od początku z powodu spraw osobistych) i zdążył jeszcze w pierwszej części spotkania pokonać bramkarza gospodarzy. Druga połowa była wyrównana. Oba zespoły stworzyły sobie sytuacje, lecz nie potrafiły ich wykorzystać. I ,gdy wydawało się że mecz zakończy się podziałem punktów sędzia podyktował rzut wolny z 16 metrów, który pewnym strzałem na bramkę zamienił Adrian Kurek i zawodnicy UKS-u mogli cieszyć się z pierwszej wygranej.

3.kolejka: UKS Dulowa 11-1 Victoria Zalas

Po pierwszym zwycięstwie tym razem przyszło zmierzyć się nam z Victorią Zalas, z którą zawszę szło nam dobrze. Spotkanie od początku było pod dyktando Dulowej. Bramka stracona przez UKS była po raz kolejny błędem obrońców. Było to łatwe spotkanie dla naszej drużyny. Bramki strzelali Michał Głuch (6 trafień), Dominik Pater (3) i po jednym Kamil Krawczyk oraz Adrian Kurek.

4.kolejka: Victoria Jaworzno 1-12 UKS Dulowa

Po wysokim zwycięstwie nad Zalasem, zawodnicy Dulowej liczyli na powtórkę z Victorią Jaworzno. Przez pierwszy kwadrans nasi zawodnicy nie potrafili się wstrzelić. Po upływie tego czasu worek z bramkami się otworzył i UKS rozpoczął bombardowanie bramki gospodarzy. Zakończyło się na 12 trafieniach autorstwem których był Michał Głuch (6), Dominik Pater (3) ,Damian Surowiec oraz Adrian Kurek. Po tym meczu nasza drużyna wskoczyła na drugie miejsce w tabeli.

5.kolejka: UKS Dulowa 3-1 Wolanka Wola Filipowska

Po trzech kolejnych zwycięstwach przyszedł mecz, który miał decydować o czołowych lokatach. Początek meczu był wyrównany. W 5 minucie UKS objął prowadzenie po uderzeniu główką po rzucie rożnym Szymona Kozuba. 15 minut później było 2-0 a strzelcem bramki był Kamil Krawczyk. UKS miał przewagę a Wolanka sporadycznie atakowała. 10 minut po przerwie Dulowa strzeliła bramkę na 3-0. Wolanka zdołała odpowiedzieć tylko jedną bramką i UKS odniósł ważne zwycięstwo. UKS mógł strzelić więcej bramek, gdyż miał 3 słupki i 2 poprzeczki. Po tym meczu Dulowa awansowała na fotel lidera.

6.kolejka: MKS Alwernia 2-3 UKS Dulowa

Po zwycięstwie z Wolanką w poprzednim spotkaniu tym razem przyszło nam się zmierzyć z kolejną drużyną walczącą o pierwsze miejsce w tabeli. W pierwszej połowie zespół z Alwernii był lepszą drużyną lecz to my objęliśmy prowadzenie po zamieszaniu w polu karnym gospodarzy jeden z obrońców MKS-u strzelił bramkę samobójczą. Kilka minut później ten sam zawodnik się zrehabilitował i tym razem strzelił już do właściwej bramki po fatalnym ustawieniu drużyny przy rzucie rożnym wykonywanym przez gospodarzy. Po przerwie sytuacja na boisku się zmieniła i to nasza drużyna przejęła inicjatywę, lecz nie potrafiliśmy pokonać bramkarza Alwernii choć sytuację do tego były naprawdę dobre. Niewykorzystane sytuację zemściły się i po faulu w polu karnym Adriana Kurka, zawodnik gospodarzy pewnie uderzył z rzutu karnego. UKS jeszcze bardziej zaczął napierać na gospodarzy i po rzucie wolnym z 25 metrów Michał Głuch uderzył pod poprzeczkę i było 2-2. Chwilę później nasz najlepszy strzelec okiwał dwóch zawodników podał na szesnasty metr a Damian Gurgul strzałem z pierwszej piłki pewnie pokonał bramkarza gospodarzy i UKS objął prowadzenie. Kilka minut później sędzia zakończył spotkanie i Dulowa mogła cieszyć się ze zwycięstwa oraz utrzymania fotela lidera.

7.kolejka: UKS Dulowa - PAUZA

W siódmej kolejce nasza drużyna pauzowała. Najbardziej oczekiwanym przez nas meczem było starcie Byczyny z Victorią Jaworzno. Spotkanie zakończyło się wygraną Zgody 20-0 i wskoczyła na fotel lidera spychając nas na drugie miejsce.

8.kolejka: UKS Dulowa 7-1 Korona Lgota

Pytanie przed meczem mogło być tylko jedno ile UKS strzeli bramek. Nasza drużyna była też myślami na Woli Filipowskiej gdzie miejscowa Wolanka podejmowała Byczynę. Liczyliśmy że Wolanka sprawi niespodziankę i urwie punkty gościom. Do przerwy było 0-0 lecz po zmianie stron Zgoda strzeliła 3 bramki i zgarnęła kolejne 3 punkty. A teraz przejdźmy już do meczu naszej drużyny. Od początku Dulowa nie wychodziła z połowy gości co przyniosło efekt już w 5 minucie. Dawid Zając posłał prostopadłe podanie do Michała Głucha, który miał przed sobą tylko bramkarza i pewnym strzałem pokonał bramkarza gości. UKS dalej atakował, lecz raził nieskutecznością. Bramki w pierwszej połowie strzelali jeszcze Adrian Jabłoński, Dominik Pater oraz do pierwszej bramki "Głuszek" dołożył jeszcze dwie i skompletował klasycznego hat-tricka. Wynik do przerwy mógł być nawet dwucyfrowy, ale UKS miał w tym dniu rozregulowane celowniki. W drugiej połowie trener zmienił prawie połowę składu. Na boisko weszli Ci którzy otrzymywali w poprzednich meczach mniej minut. Po błędach w obronie nasza drużyna niespodziewanie straciła bramkę. UKS aż do końcowego gwizdka cały czas atakował, ale ten w ten dzień wyglądało to jakby nasza drużyna nie chciała strzelać bramek marnując kilka świetnych sytuacji. W drugiej połowie udało nam się zdobyć dwie bramki autorstwa Michała Głucha, który zaliczył w tym meczy pięć trafień. A więc sytuacja kto będzie liderem miała rozstrzygnąć się w ostatnie kolejce w której nasza drużyna miała podejmować w meczu wyjazdowym Start Kamień, natomiast lider a więc Zgoda Byczyna miała mierzyć się z trzecią w tabeli Alwernią.

9.kolejka: Start Kamień 3-9 UKS Dulowa

Oprócz naszego meczu w tej kolejce interesował nas mecz rozgrywany w Bycznie w którym miejscowa Zgoda mierzyła się z MKS-em Alwernią. Najbardziej oczekiwanym przez nas wynikiem było zwycięstwo Alwernii co dałoby naszemu zespołowi szansę na wyprzedzenie w tabeli Byczyny i wskoczenie na 1 miejsce w tabeli. Mecz zakończył się wynikiem 1-1 co dało zespołowi gospodarzy tego meczu fotel lidera. Nadeszła niedziela a więc mecz z Kamieniem. Spotkanie rozpoczęło się szybkimi 2 bramkami. W pierwszej połowie padły jeszcze kolejne dwie. Do przerwy 4-0. Po przerwie Jarosław Burdzy zmienił Adriana Kurka na Szymona Kozuba oraz Dawida Trębacza na Tomasza Dąbka. Dulowa strzeliła dwie kolejne bramki. Następnie goście strzelili pierwszą bramkę w tym spotkaniu po błędzie Szymona Staronia, który wypuścił przed siebie piłkę. Szybko odpowiedzieliśmy na ten błąd bramką. Druga bramka dla gości była tym razem błędem Tomasza Dąbka. Na to trafienie też szybko odpowiedzieliśmy. Ostania bramka gości w tym spotkaniu padła po wrzutce spod lini końcowej a tam niepilnowany napastnik gości uderzył głową. Piłkę z lini bramkowej próbował jeszcze wybić Adrian Gałuszka lecz ta odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. Dulowa strzeliła jeszcze jedną bramkę i spotkanie zakończyło się wynikiem 9-3.

Podsumowanie:

Myślę że rundę jesienną można zaliczyć do udanych bo nawet sami nie spodziewaliśmy się że po połowie sezonu będziemy tracić tylko punkt do lidera. Na pewno szkoda tego pierwszego meczu z Byczyną bo były szanse nawet żeby ten mecz wygrać (lub chociaż zremisować co dało by nam lidera na koniec), ale przez niektóre okoliczności się to nie udało. W rundzie rewanżowej na pewno powalczymy o pierwsze miejsce w tabeli. Podziękowania należą się całemu zespołowi, ponieważ każdy dołożył cegiełkę do tych wyników oraz trenerowi bez którego nie udałoby się osiągnąć takiego wyniku. Teraz czeka nas przerwa zimowa, którą dobrze przepracujemy i mamy nadzieję że po meczu z Kamieniem w rundzie wiosennej będziemy mogli cieszyć się z mistrzostwa.